Bayramiç-Çan Yolu Asfaltı No: 24 Karaköy Köyü Peşeker Mevkii. Bayramiç-Çanakkale
0531 303 05 47
troyanaturallifefarm@gmail.com

TROYA ÇİFTLİK

Troya Doğal Yaşam Çiftliği

     Doğa içinde, doğa ile uyumlu bir yaşam özlemi ile seneler içinde geliştirdiğimiz düşüncelerimiz ve sürdürdüğümüz araştırmalarımız ve yörenin en az doğası kadar zengin tarihi, arkeolojisi ve sosyal kültürüne olan ilgimiz bizi  destanların yazıldığı Çanakkale bölgesinde bulunan Kazdağlarına kadar getirdi.

İşte Troya Natural Life Farm Ekolojik yaşam felsefesiyle Bayramiç Karaköy köyünde 14.5 dekar arazide DOĞAL YAŞAM ÇİFTLİĞİ OLARAK hizmete verecektir.Temel Prensibimiz Karaköy köyünde Eko-Turizm-çiftlik projemiz  bölgesel kalkınmayı sağlamak..

Çiftliğimizde Endemik bitkiler için koku odası ve İşlik(laboratuvar) bölümümüzde Eczacı ekibimizle Geçmişimizin “Koca karı”  tabir ettikleri doğal çözümleri tekrar hayata geçirmek. Çiftliğimizin ana merkez alanı 14.5 dekar arazinde konaklama,tarım,meyve bahçeleri olacak Arazinin Ön cephesinde 1.5 dekarlık , 40 dekarlık arazide de ekolojik tarım ürünleri yetiştirilecektir.


ÇİFTLİĞİMİZDEN KESİTLER

2018 YILI ARAZİMİZ

2018 YILI TROYA ÇİFTLİK

AKADEMİK BÖLÜM

Troya Doğal Yaşam Çiftliği’nde Anadolu Coğrafyasında EKOLOJİK doğal tarımın uygulamalarının çağımıza göre uyarlanması ve doğal tarım yöntemleri üzerinde akademik olarak çalışmalarda bulunması amacıyla kurulmuştur.Bu çalışmalar sonrasında KÖY-KAL platformu (köy kalkındırma ) kurulmuştur.

KÖY-KAL platformunun amacı diğer PERMAKÜLTÜREL çiftliklerle etkileşimde bulunarak bütün bilgileri Tüm Ülkemizde isteyen tarım yapan kişilerle paylaşmaktır.

LABORATUVAR

Çiftliğimizde ve Kazdağları eteklerinde yetişen Endemik bitkilerin işlenecek, doğal tarım alanında Akademik Çalışmalar yapılacaktır.

KOKU ODASI

Çiftliğimizde ve Kazdağları'nda yetişen Endemik Bitkilerin kurutulacağı bölümdür.

HAYVANCILIK BÖLÜMÜ

Troya Doğal Yaşam Çiftliği‘nde sürdürülebilir tarım kavramının bir ayağı olarak BUTİK olarak Küçükbaş ve Büyükbaş hayvancılık yapılması, bu hayvanların sütlerinden süt ürünlerinin yapılacağı mandıra kurulacak.Burada yapılacak DOĞAL peynir-yağ ,vb gibi ürünlerimizi Bu bölümde üreteceğiz.

BAHÇE BÖLÜMÜ

Kazdağları bölgesinde bulunan çiftliğimizin doğal güzelleri yanı sıra verimli topraklarda Çiftçilik yapılacaktır. Bu alanda yetişen ürünlerimizi TROYA DÜNYASI bölümümüzden bakabilir ve doğal ürünlerimizi evinize kadar gönderimi sağlayacağız.

ARAZİMİZİN MEYVE BAHÇELERİ

GOBİLİ TAŞ KAHVE KAHVALTI BAHÇESİ

GOBİLİ KAHVALTI EVİ: hem dışarıdan gelecek konuklarımıza hem kahvaltı ve yemek hizmeti verirken, akşamları eğlenceler, toplantılarımızı essiz kazdağları’nda yapılması sağlanacaktır.

Konaklamak isteyen misafirlerimiz Troya natural life farm çiftliğimizde misafirimiz olacak kendi yiyecekleri ürünleri kendileri toplayarak İnsanın Özü olan doğal yaşam özlemini giderecektir. Ve kendinizi evinizin bahçesinde hissedeceksiniz.