Bayramiç-Çan Yolu Asfaltı No: 24 Karaköy Köyü Peşeker Mevkii. Bayramiç-Çanakkale
0531 303 05 47
troyanaturallifefarm@gmail.com

“KÖYKAL”

Troya Doğal Yaşam Çiftliği

Köy Kalkındırma Platformu

   Şahsen İlk İş Hayatına Başladığım 2007 Yılında 21 Yaşındayken Hedefimde Olan EKO-ÇİFTLİK Kurma Hayalim 2018 Yılında Çanakkale Bayramiç İçte Temellerini Attığım TROYA NATURAL LİFE FARM Markasıyla Ekolojik Çiftlik Projemiz Resmi Olarak Temelleri Atılmıştır.

    İlk Çiftliğimiz Çanakkale İline Bağlı Bayramiç İlçesi Sınırları İçerisinde Karaköy Köyüne Bağlı Kazdağı Tepesinde 8.5 Dönüm Ana Parsel ve Ana parsele Bağlı 22 Dönüm Ekilebilir Alanla Toplamda 33.500 M2 Meyve, Sebze, Endemik Bitki, Lavanta Gibi Bahçeler Oluşturacağız.

      Endemik Bitki Olarak Zengin Olan Kazdağılarında Çiftliğimizde Kurulacak Laboratuvar Ve Koku Odası İle Bu Alanda Akademik Olarak Elde Ettiğimiz Bilgileri Tüm EKOLOJİK Tarım Yapan Çiftliklerle Paylaşarak Ülkemizin Bu Alanda Öncü Ekolojik Çiftliği Olacağız.

    Troya Doğal Yaşam Çiftliğinde  Ülkemizde Sağlık Dışı Tarım Uygulamalarına Karşı ATA TOHUMU- EKOLOJİK Üretim Gibi Kavramları İle ÇİFTLİĞİMİZ “Geçmişimizin Gelecekteki Ekolojik Tarımsal Kalkınma Projesi” Prensibiyle Kısa Adı“KÖYKAL”   OlanKÖY KALKINDIRMA PLATFORMU Kurucusudur.

2016 yılından beri devlet ve tüm üst düzey yöneticilerle bilgi alışverişi sonrasında ortaya çıkan “KÖYKAL”   tarıma yapılacak sivil destek projesi kapsamında Önce pilot köy olarak Bayramiç-Karaköy köyü seçilmiştir. “KÖYKAL”   tamamen köyde üretilen ORGANİK ürünlerin Büyükşehirlere ARACISIZ ulaştırılmasını sağlayarak, köylerde ekilmeyen arazilerin yeniden tarıma açılmasını sağlayacak adımları atmaktır.

“KÖYKAL” olaraken önemli 2.adımımız köylerimizde sağlık eğitim ve ulaşım olarak sorunların çözülmesinde tüm köylere Destek olmaktır.